Форми для випічки силіконові
- 5
- 150
- 50
- 11
- 12
- 7
Зручність у використанні - головна особливість силіконових форм для випічки. Крім того, вони не вимагають використання масла і нешкідливі для здоров'я і навколишнього середовища.
Форми для випічки є в арсеналі кожного виробництва. Торти, кекси, паски, баби, пудинги та суфле вимагають використання спеціальних пристосувань для надання їм особливого зовнішнього вигляду. З давніх-давен використовувалися сталеві форми і форми з алюмінієвих сплавів. Недоліком всіх їх було те, що випічку не завжди вдавалося вдало витягти з них. Часто паски або кекси приставали в процесі випікання на дно і розламувалися, коли їх виймали. Господині рясно змащували форми маслом, вистилали їх спеціальним папером, альо завжди був певний ризик пошкодити випічку.
Ще одна проблема - очистити форми після випікання. Витягнути готові кекси, швидко помити і висушити форми, після чого їх знову змастити, заповнити тістом і поставити в духову шафу - все це вимагало часу і певних навичок. З появою силіконових форм для випічки ця робота неймовірно спростилася, а ризик зіпсувати свої творіння при вилученні з форми звівся практично до нуля.
Силіконові форми м'які, еластичні, вони знімаються з випечених тортів або кексів легко, як рукавички. Найскладнішу форму досить просто вивернути і готово! Тісто до них не прилипає, ні жирне, ні солодке, ні прісне. Матеріал, з якого виготовляють силіконові, або, як їх ще називають, гумові, форми для випічки - медичний силікон. Він витримує високі температури (до 250 градусів), нейтральний до харчових продуктів, нетоксичний, не розчиняється у кислотах і жирах. Випічка не набуває ніякого неприємного запаху або присмаку. Мити силіконові форми не складно - досить просто протерти м'якою губкою.
Перед першим застосуванням форми рекомендують вимити в теплій мильній воді, витерти насухо і змастити тонким шаром рослинного масла. Надалі випікають тісто, не змащуючи форми маслом. Зберігати їх теж просто: силіконові форми для випічки не втрачають своєї форми навіть якщо їх згорнути в трубочку. Легко і зручно скласти всі форми одну в іншу, упакувати в пакет і просто стягнути гумкою. Форми не деформуються після такого зберігання, а легко повертаються в початковий стан. Випічка в формі з силікону може підгоріти при дуже високій температурі, але сама форма при цьому не постраждає. Досить просто витрусити "вуглинки", протерти форму серветкою і знову заповнити її тестом.
Різноманітність розмірів і видів силіконових форм величезна. У нас є великі і маленькі, класичні для кексів і оригінальні форми у вигляді квіток, дитячих іграшок, сердечок, з тисненням і візерунками. Форми для випічки з силікону витримують і мінусові температури, в них можна зберігати продукти в морозилці.
Силікон - матеріал м'який і гнучкий, тому перед тим, як розлити тісто по формах, встановіть їх на жорсткому деку. Перенести в духовку наповнені форми буде складно, а великі - майже неможливо. Великі форми зазвичай розраховані на пухке дріжджове тісто, яким їх заповнюють приблизно на третину. Якщо таку форму заповнити доверху важким жирним тестом, то вона може просісти або викрутитися. Виймати випічку з духовки теж краще разом з листом.